BEGAM, spol. s.r.o.
Autorizovaný servis Mitsubishi Motors


MITSUBISHI ECLIPSE CROSS ZÍSKAL PLNÉ PÄŤHVIEZDIČKOVÉ HODNOTENIE BEZPEČNOSTI V TESTOCH EURO NCAP

97% - ochrana dospelých cestujúcich

80% - ochrana chodcov

Tokio / Bratislava, 8. november 2017 – Spoločnosť Mitsubishi Motors Corporation (MMC) dnes oznámila, že jej úplne nové SUV-kupé Eclipse Cross si zabezpečilo hodnotenie 5 hviezdičiek za vynikajúce výsledky v nárazových testoch.

Eclipse Cross EURO NCAP výsledky nárazových testov

Bezpečnosť je jednou zo silných stránok modelu Eclipse Cross, ktorý sa môže pochváliť skvelým výsledkom v bezpečnostných testoch v kategórii „kompaktné terénne vozidlá", kde dosiahol 97% za ochranu dospelých pasažierov a 80% za ochranu chodcov.

Systém zmierňovania následkov čelnej kolízie (FCM) nového SUV preukázal dobré výsledky tým, že vo všetkých testovacích scenároch pri všetkých rýchlostiach dokázal nehodám buď úplne zabrániť, alebo aspoň zmierniť ich následky.

Eclipse Cross tak v rôznych testoch Euro NCAP získal maximálny počet bodov, čo mu dopomohlo k celkovému zisku 5 hviezdičiek v rámci bezpečnostných testov.

Eclipse Cross ako prvý zástupca novej generácie vozidiel Mitsubishi Motors spája ostré rysy a charakter SUV s typickými schopnosťami pohonu 4WD značky Mitsubishi. Dodávky nového Eclipse Cross do Európy začali 3. októbra 2017; model sa bude postupne ponúkať približne na 80 trhoch celého sveta, vrátane Austrálie, Severnej Ameriky a Japonska. Len počas tohto fiškálneho roka (do 30. marca 2018) sa očakávajú dodávky približne 50 000 vozidiel.

Ďalšie informácie o modeli Eclipse Cross nájdete na linku:

http://www.mitsubishi-motors.com/en/showroom/eclipse_cross/

alebo na:

http://www.mitsubishi-motors.sk/eclipsecross/

***

O modeli Eclipse Cross

Model Eclipse Cross ponúka parametre bezpečnosti na vrchole svojej triedy v kombinácii s bezkonkurenčným štýlom; je postavený na základe vyspelej konštrukcie karosérie RISE (Reinforced Impact Safety Evolution) od Mitsubishi Motors a disponuje 7 airbagmi a bezpečnostnými pásmi na ochranu cestujúcich. Eclipse Cross taktiež využíva pokrokový systém pohonu všetkých kolies S-AWC (Super All Wheel Control). Predná časť vozidla taktiež zaručuje účinné pohlcovanie nárazových síl a používa bezpečnostný priestor pod kapotou motora s ohľadom na vyššiu mieru ochrany v prípade kolízie.

O Euro NCAP

Euro NCAP organizuje nárazové testy nových vozidiel a poskytuje spotrebiteľom motorových vozidiel realistické a nezávislé hodnotenie výkonnosti v oblasti bezpečnosti niektorých najpopulárnejších automobilov predávaných v Európe. Organizácia Euro NCAP, založená v roku 1997 a podporovaná viacerými európskymi vládami, automobilovými, spotrebiteľskými a poisťovacími organizáciami, sa rýchlo stala katalyzátorom povzbudenia k významnému zvýšeniu bezpečnosti pri navrhovaní nových vozidiel. Navštívte webové stránky: www.euroncap.com

Ratingy Euro NCAP sa striktne vzťahujú na vozidlá so špecifikáciami ponúkanými v Európe. Hodnotenia sa nevyhnutne neuplatňujú na modely ponúkané v iných regiónoch, aj keď sa tam predávajú pod rovnakým názvom, keďže sa výrobné špecifikácie a výbavy môžu líšiť.

O Mitsubishi Motors Corporation (MMC)

MMC je globálny výrobca automobilov so sídlom v japonskom Tokiu s konkurenčnou výhodou v oblasti vozidiel SUV a pick-upov, elektromobilov a plug-in hybridných vozidiel, najmä v regióne ASEAN. Automobilka v roku 2009 predstavila svoj prvý sériovo vyrábaný elektromobil i-MiEV, po ktorom v roku 2013 nasledoval Outlander PHEV – najpredávanejšie plug-in hybridné vozidlo v Japonsku a v Európe. MMC zamestnáva 30 tisíc pracovníkov a pôsobí celosvetovo; výrobné závody MMC nájdeme v Japonsku, Thajsku, Číne, Indonézii, na Filipínach a v Rusku. Zásadnú úlohu v raste MMC zohrávajú napr. modely Pajero Sport, Triton (L200) a Outlander. Celosvetové predaje tejto automobilky vo fiškálnom roku 2016 dosiahli 926 tis. vozidiel. Čisté tržby MMC za fiškálny rok 2016 dosiahli objem 1,9 bilióna jenov.