BEGAM, spol. s.r.o.
Autorizovaný servis Mitsubishi Motors


TRITON CONCEPT XRT

Mitsubishi Motors predstavilo Koncept XRT – koncept úplne nového pickupu Triton (na niektorých trhoch L200), ktorého uvedenie na trh je naplánované na fiškálny rok 2023.

Koncept XRT je teraz predstavovaný na 44. medzinárodnom autosalóne v Bangkoku, ktorý sa koná od 21. marca do 2. apríla 2023.

Triton je najpredávanejším modelom Mitsubishi vyrábaným v továrni Laemchabang v Thajsku a globálnym strategickým vozidlom exportovaným do približne 150 krajín po celom svete. Po prvom úplnom prepracovaní po približne deviatich rokoch bude úplne nový Triton už šiestou generáciou stredne veľkého pickupu značky Mitsubishi a po uvedení na trh v Thajsku vo fiškálnom roku 2023 bude postupne uvádzaný aj na trhy v regióne ASEAN, Oceánii a na ďalších globálnych trhoch.

Koncept úplne nového Tritonu, Mitsubishi XRT Concept, sa vyznačuje dynamickou prednou maskou a robustnou kapotou, ktorá pokračuje do strany s výrazným horizontálnym stylingom. Koncept XRT je vybavený rozšírenými prednými a zadnými blatníkmi a špeciálnymi terénnymi kolesami a pneumatikami na jazdu v blate, ktoré mu dávajú istotu pre pretekanie vo vyčerpávajúcich rallye a dynamiku pre každodennú jazdu terénom. Karoséria má unikátny maskovací dizajn inšpirovaný lávovými kameňmi plnými energie a boky zdobí grafika značky Ralliart s 10 paralelnými líniami, ktorá vyjadruje vášeň značky Mitsubishi pre riadenie.

Na Asia Cross Country Rally 2023 plánuje tím Mitsubishi Ralliart, ktorý získava technickú podporu od Mitsubishi Motors, súťažiť s prototypom cross-country modelu úplne nového Tritonu (špecifikácia skupiny T1) v snahe o dosiahnutie druhého víťazstva v rade. Hiroshi Masuoka, dvojnásobný majster rallye Dakar v rokoch 2002 a 2003, zostane vo funkcii riaditeľa tímu a inžinieri Mitsubishi Motors budú vykonávať predbežné testy a sprevádzať tím, aby mu poskytli podporu na rally. Mitsubishi Motors využíva odborné znalosti získané z rallye ako spätnú väzbu pri vývoji svojich sériových vozidiel, pretože sa snažia vytvárať vozidlá, ktoré poskytujú bezpečný a pohodlný pôžitok z jazdy za každého počasia a na akomkoľvek povrchu.

„Fiškálny rok 2023 je pre Mitsubishi Motors dôležitým rokom pre urýchlenie našich aktivít v regióne ASEAN uvedením plne prepracovaného Tritonu a úplne nového kompaktného SUV," povedal Takao Kato, prezident a generálny riaditeľ Mitsubishi Motors. „Úplne nový Triton prechádza poslednými úpravami v rámci prípravy na jeho uvedenie na trh, pretože sme po celom svete vykonali prísne testy odolnosti a zároveň využili know-how získané z rallyových aktivít.S uvádzaním nových modelov ako ústredným bodom našich aktivít budeme pokračovať v našej snahe o ďalší rast. Tešte sa prosím na budúcnosť Mitsubishi Motors."