BEGAM, spol. s.r.o.
Autorizovaný servis Mitsubishi Motors


Mitsubishi ASX 2017 - S dynamickým štítom na prednej maske

Model ASX*, pre ktorý sa od jeho uvedenia v roku 2010 rozhodlo už viac ako 900 tisíc zákazníkov, priniesol spoločnosti MMC celosvetový úspech. MMC tak včasným vývojom dokázala zachytiť nástup stále dynamickejšej konkurencie v segmente SUV nižšej strednej triedy ...

... To platí najmä pre Európu** - druhý najvýznamnejší trh značky, kde sa od uvedenia*** predalo 216 485 vozidiel tohoto modelu, a tak si tu ASX udržiava stabilnú pozíciu druhého najpredávanejšieho modelu značky Mitsubishi hneď za Outlanderom (46 940 vozidiel v kalendárnom roku 2015, t.j. +28%).

Mitsubishi Motors stavia na týchto pevných základoch a nadväzuje na doterajšie úspechy cestou priebežnej modernizácie svojich modelov v súlade s trhovými trendmi a dopytom zákazníkov, rovnako tak ako vlastnou stratégiou rozvoja značky.

* RVR alebo Outlander Sport mimo Európu
** Región MME 34, tj. 34 trhov - okrem Ruska a Ukrajiny
*** Údaj do 31. decembra 2015

Vizuálna identita

ASX 2017 v nadväznosti na stratégiu novej generácie modelov Mitsubishi používa tzv. Dynamický štít (Dynamic Shield), ktorý zhmotňuje novú vizuálnu identitu modelov spoločnosti MMC.

Koncepcia Dynamic Shield, prvýkrát odhalená pri vývojovej štúdii Outlander PHEV Concept-S z roku 2014, má symbolizovať funkčnosť a ukľudňujúcu bezpečnosť typickú pre vozidlá SUV od Mitsubishi Motors. Vyhotovenie čelných partií stavia na logu s tromi diamantmi, obojstranne orámovanom výrazným chrómovým dekorom, čím vzniká priestorový efekt naznačujúci dynamický pohyb.

V prípade modelu ASX došlo k úprave predného nárazníka, ktorý teraz používa výrazný chrómový dekor, zatiaľ čo jeho centrálna časť je tmavá, čím odkazuje na nový Outlander (viď nákres vyššie) resp. štúdiu eX-Concept. Horná časť masky chladiča teraz pozostáva z tenkých horizontálnych lamiel v čiernom prevedení, ktoré hladkým napojením na svetlomety umocňujú celistvý vzhľad.

Tetsuro Aikawa, prezident spoločnosti MMC, vysvetľuje:"... Táto nová tvár skladá hold našej minulosti a súčasne i našej filozofii 'forma nasleduje funkciu'. Použitá úprava, odvodená od bočnej ochrany nárazníkov skôr videnej pri modeloch Pajero / Montero / Shogun, evokuje jedinečný pocit ochrany pre posádku aj vozidlo ako také. V tomto zmysle potom toto nové stvárnenie čelných partií vyjadruje dizajnový odkaz aj vývoj postavený na tomto odkaze. To teraz označujeme ako koncept 'Dynamic Shield', teda dynamický štít."

ASX v modelovom prevedení 2017 pre európske trhy okrem nových čelných partií zaujme aj anténou v tvare žraločej plutvy, novou výplňou zadných sedadiel s lepšou oporou a novým materiálom čalúnenia sedadiel.

Tieto kozmetické zmeny idú ruka v ruke s poslednými významnými novinkami, ktoré si ASX pripravilo pre európskych záujemcov:

  • Nový turbodiesel s objemom 1,6 litra a s výkonom 114 k (s funkciou Auto Stop & Go, 6-stupňovou mechanickou prevodovkou a pohonom 2WD alebo 4WD)
  • Predĺženie servisných intervalov na 20 tis. km
  • Ponuka nových prvkov výbavy (18 "viaclúčové disky kolies z ľahkých zliatin, akcenty na volante v klavírnom čiernom laku, automaticky zatmavovacie vnútorné spätné zrkadlo atď.) - V závislosti od konkrétneho trhu a modelu.