BEGAM, spol. s.r.o.
Autorizovaný predaj a servis Mitsubishi Motors


ŠPIČKOVÝ OUTLANDER PLUG-IN HYBRID 4X4

ZO ZĽAVOU AŽ 3 500 EUR

Mitsubishi Outlander PHEV 4x4

Mitsubishi Outlander PHEV je prvým plug-in hybridným SUV s elektrickým pohonom všetkých kolies na svete. Dvojica elektromotorov a vysoko úsporný spaľovací motor prispôsobujú výkon vozidla Vášmu jazdnému štýlu. Vpredu sa nachádza spaľovací benzínový motor s objemom 2.4l a výkonom 99 kW, ďalej predný elektromotor s výkonom 60 kW (137 Nm), s meničom napätia a generátorom. Zadný elektromotor s výkonom 70 kW (195 Nm) a s meničom napätia sa nachádza pod podlahou, aby nezasahoval do batožinového priestoru. Celkový systémový výkon predstavuje 224 konských síl. Permanentný elektrický pohon 4x4 S-AWC je riešený pomocou dvojice elektromotorov, kde každý elektromotor nezávisle poháňa svoju vlastnú nápravu.

Kombinovaný dojazd čisto na elektrickú energiu až 45 km resp. 57 km v meste (podľa meraní WLTP) a celkový kombinovaný dojazd až 800 km. Pohonný systém disponuje inteligentným systémom jazdných režimov - čisto elektrickej jazdy, sériového generátorom podporovaného a paralelného výkonného hybridného pohonu. Pre tieto vlastnosti je nový Mitsubishi Outlander PHEV vhodný pre každodenné mestské cestovanie aj aktívne využitie mimo mesto. Cestujte v absolútnom pohodlí vďaka vysoko kvalitným materiálom, dvojzónovej automatickej klimatizácii, vyhrievaným koženým sedadlám či špičkovému audiosystému s 8 reproduktormi. Vďaka unikátnemu systému pohonu Twin Motor 4WD so systémom S-AWC, ktorý zabezpečuje optimálny krútiaci moment a záber každého kolesa, budete mať jazdu vždy pod kontrolou.

TECHNICKÉ ŠPECIFIKÁCIE

OUTLANDER PHEV 4X42,4 MIVEC + 2 elektromotory
Výkon [k@ot./min] 135@4 500 + 82 + 95
Maximálny systémový výkon [k] 224
0–100 km/h [s] 10,5
Maximálna rýchlosť [km/h] 170
Komb. spotreba podľa WLTP [l/100 km] 2,0
Emisie CO2 [g/km] komb. cyklus WLTP 46
MAX. SYSTÉMOVÝ VÝKON HYBRIDNÉHO POHONU 224k
POKROKOVÁ TECHNOLÓGIA PLUG-IN HYBRID
DOJAZD ČISTO NA ELEKTRINU 57 KM V MESTSKOM CYLKE (EAER City podľa WLTP)
DOJAZD ČISTO NA ELEKTRINU 45 KM V KOMBINOVANOM CYKLE (EAER podľa WLTP)
UNIKÁTNY POHON 4X4 S-AWC
NOVÝ REŽIM „SPORT A „SNOW“
MOŽNOSŤ ŠTANDARDNÉHO AJ RÝCHLEHO DOBÍJANIA
8 ROKOV RESP. 160 000 KM ZÁRUKA NA BATÉRIU POHONU
PRIESTOR, KVALITA, KOMFORT A BEZPEČIE VEĽKÉHO SUV

 

VÝHODY PLUG-IN HYBRIDU (PHEV) OPROTI HYBRIDU (HEV)

Mitsubishi Outlander PHEV umožňuje bezemisnú jazdu v čisto elektrickom režime s dojazdom až 45 km (podľa WLTP) a to až do rýchlosti 135 km / h. V tomto režime teda Outlander PHEV nespína zážihový motor a tým pádom nespotrebuje ani liter paliva. Naopak konvenčné hybridy umožňujú dojazd v čisto elektrickom režime iba niekoľko málo kilometrov a následne sa pripája zážihový motor. Tým pádom rastie spotreba paliva a množstvo produkovaných emisií. Zároveň s tým teda klesá efektívnosť a výhody možnosti elektrickej jazdy.

Vo svojej podstate majú hybridy taktiež nízke lokálne emisie a pri vyhovujúcom štýle jazdy vedia byť úsporné. Pri pomalom posúvaní v kolóne v mestách a na diaľnici pri vyššej rýchlosti sa ale výhoda konvenčných hybridov trochu stráca vzhľadom na nízky dojazd v čisto elektrickom režime.

Štúdia taktiež odhalila, že v prípade dobíjania priemerne 1,6x denne predstavuje úspora paliva až 70% (oproti porovnateľne veľkému vozidlu s bežným zážihovým motorom)*.
*Založené na prieskume trhu v roku 2019

Prečítajte si viac o záruke na batériu pohonu: TU.

HEV (Hybrid Electric Vehicle)

Plne hybridný pohon pozostáva z troch navzájom prepojených zložiek: zážihového motora, elektromotora a batérie. Kľúčom k fungovaniu tohto systému je optimálny tok energie medzi všetkými tromi súčasťami. Elektromotor spätne získava energiu pri brzdení, a ak sa vozidlo pohybuje stálou rýchlosťou, prenáša nevyužívanú energiu do batérií pre neskoršie využitie, napríklad pri jazdení v kolóne. Batériu preto nie je potrebné dobíjať a súčasne sa minimalizuje spotreba paliva.

Ako HEV funguje?

Hybrid nemá jeden hybridný motor, ale komplexný hybridný pohon. V závislosti od rýchlosti jazdy využíva vozidlo s hybridným pohonom buď iba elektromotor, alebo iba spaľovací motor, alebo oba tieto zdroje súčasne.

PHEV (Plug-In Hybrid Electric Vehicle)

Plug-in Hybrid Electric Vehicle (PHEV) je označenie pre paralelné hybridné automobily, ktorých batériu možno dobíjať aj z externého zdroja elektrickej energie (elektrické zásuvky).

Ako PHEV funguje?

Plug-in hybridy (PHEV) fungujú rovnako ako autá s hybridným pohonom. Naviac však majú výhodu spočívajúcu v možnosti dobíjania z externého zdroja elektriny. Väčšia kapacita akumulátora im umožňuje bezemisnú prevádzku na vzdialenosť až 45 km (podľa WLTP). Vodič však môže prepnúť na hybridný režim, ktorý šetrí akumulátor, a dlhšie cesty možno absolvovať len so spaľovacím motorom.

Nižšie v tabuľke sú uvedené jednotlivé benefity technológie PHEV.

Z tohto porovnania vyplýva, že technológia PHEV je pre užívateľov oveľa lepšia a efektívnejšia z hľadiska každodenného využitia.

Všetky tieto výhody ponúka samozrejme aj Mitsubishi Outlander PHEV.

 

 
  HEV PHEV
Bezúdržbová batéria
Nižšie opotrebovanie komponentov brzdového systému
Nižšia spotreba paliva
Nižšie prevádzkové náklady
Bezemisná jazda
Vyšší dojazd čisto na elektrinu
Čisto elektrická jazda pri vyššej rýchlosti
Možnosť dobíjania